E-Ticaret Sistemi

E-TİCARET SİSTEM UYGULAMA TEKNOLOJİSİ
ASP, XHTML, CSS, Ajax, Flash, JavaScript, MySQL database sistemleri ile web sitesi geliştirilectir. SEO uyumlu yazılım alt yapımız ile oluşturulacak web sitesi ve onu yönetecek sistem aracılığı ile; menü, alt menü, içeriklerin gösterim şekilleri (içerik, listeleme, foto galeri…) resim ilaveleri, dosya ilaveleri, sayfa bazlı optimizaston, resim bilgilendirmeleri gibi bir çok alanı yönetebiliyor olacaksınız.
Tasarım ve kodlama alt yapısı Google SEO çerçevesinde ve
http://www.google.com/support/webmasters/bin/ adresindeki yönergelere bağlı olarak sunulacaktır.

E-TİCARET İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ YAPISI
Google'ın webmasterlar için deklare etmiş olduğu SEO ya uygun yapılanmış dinamik sitelerin nasıl olması gerektiği başlıkları çerçevesinde geliştirilen içerik yönetim sistemimiz menü, sayfa ve fotoğraf girişlerinde SEO ya uygun işlem yapmaktadır.

İçerik yönetim sistemi ile tüm navigasyon her an için yeniden yapılandırılabilir, sitenin tasarımı çerçevesinde menüler üstte, solda, sağda, altta yer alabilir. İstendiği zaman bir menü veya menü grubu bu bölgeler arasında dolaştırılabilir, silinebilir veya yeniden düzenlenebilir olacaktır.
Sitede yer alan kayıt formları, yönetim panelinden kontrol edilebilir olacaktır.
Aşağıdaki resim menüler ve içerik ekleme ekranları için örnektir.

 

ÜRÜN YÖNETİM SİSTEMİ YAPISI
SEO ya uygun olarak yapılandırılmış dinamik ürün yönetim sistemi ile, tüm navigasyon her an için yeniden yapılandırılabilir, sitenin tasarımı çerçevesinde menüler üstte, solda, sağda, altta yer alabilir. İstendiği zaman bir menü veya menü grubu bu bölgeler arasında dolaştırılabilir, silinebilir veya yeniden düzenlenebilir olacaktır.
Kategori ve alt kategorine ayrılmış ürünler detaylı bir şekilde ziyaretçiye sunulabilir.
Eklenen resimler sistem tarafından otomatik olarak belirlenen ölçülerde küçük resimler dönüştürülür ve resim galerisi olarak ziyaretçiye gösterilir.

Birden fazla resim, ek dosyalar (pdf, zip, rar, Excel, word, avi, mpg, flv…) ile ürünler sergilenebilir.
Vitrin ürünleri, yeni  ürünler, kampanyadaki ürünler ibareleri veya gruplamaları yapılabilir.

Ürün Gruplarının teknik detayları her bir gruba özgü oluşturulabilir ve böylece ziyaretçinin ürünü sipariş verirken teknik detaylarını seçmesi, ürünün bu teknik detaylara bağlı olarak hesaplanması sağlanabilir.

E-TİCARET SİPARİŞ YÖNETİMİ
1. Günlük veya istenilen tarih aralığındaki siparişlerin raporlamaları alınabilir
2. Siparişlerin durumlarına göre listelenmesi sağlanabilir.
3. Sipariş durum değişiklikleri müşteriye e-mail veya SMS ile gönderilebilir.
4. Etiket ve fatura baskıları yapılabilir.
5. Siparişler aşağıdaki resimde olduğu gibi çok farklı kategorilerde takip edilebilir.E-TİCARET SANAL POS ENTEGRASYONU
Anlaşmalı olunan bankaların sanal posları sisteme entegre edilerek, müşterilerin siparişlerini kredi kartı ile ödemeleri sağlanacaktır.


E-TİCARET ÜYELİK VE SİPARİŞ VERME SİSTEMİ
Basitleştirilmiş ve ziyaretçiyi yormayan bir şekilde yapılacak üyelik formu ile ziyaretçinin üyeliği sağlanacak ve üyeliğine müteakip olarak kendisine bir hoşgeldiniz e-maili gönderilecektir.
Siparişi ve diğer işlemlerinden hemen sonra kendisine sistem tarafından otomatik olarak bir bilgilndirme e-maili veya SMS'i gönderilecektir.
Siparişi esnasında teslimat ve fatura bilgileri istenerek siparişi sonlandırılacaktır.
Sisteme üye girişi yaparak siparişlerinin durumunu sorgulaması sağlanacaktır.
Aşağıda örnek bir resim kullanılmıştır.


E-TİCARET DETAYLI ARAMA
Projenin kayıt kriterleri çerçevesinde arama kriterleri geliştirilecektir. Basit arama alanın dışında gelişmiş arama seçeneği ile ziyaretçilerin istedikleri özelliklerde ürün veya içeriğe rahat ulaşmaları sağlanacaktır. Arama işlemi ajax ile yapılarak ziyaretçinin hemen sonuç görmesi sağlanacaktır.
Aşağıda örnek resim kullanılmıştır.

KEŞİF
Keşif aşamasında kurumun beklentileri, amaç ve hedefleri, riskleri göz önüne alınarak, plan ve prosedürler çıkartılır.

ANALİZ

Analiz aşamasında projenin içeriğindeki tüm modüller kurumun proje sorumlusu ve ekibi ile son şekli verilir. İş akışları, navigasyon, hedef kitle, genel iş gereklilikleri gibi.

TASARIM

Tasarım aşamasında yazılım ve görsel çalışmalar yapılır. Onay alınan görsel çalışmalar yazılıma entegre edilir. Gerekli görüldüğü takdirde kurumdan gelen taleplere göre değişiklikler yapılır. Eş zamanlı yazılım projeye uygun şekilde bitirilir ve yazılım görsel çalışmalarla birleştirilir.

GELİŞTİRME VE TEST

Bu aşamada proje uygunluğu kontrol edilir. Gerekli görüldüğü takdirde yazılımda geliştirmeler yapılır ve tekrar kontroller yapılır. Testlerden sonra uygulama aşamasına geçilir.

UYGULAMA

Uygulama evresinde proje canlı kullanıma geçer. Yönetim sisteminin eğitimleri müşteri tarafındaki proje yürütücülerine verilir. Sistem kurulduktan sonra belirlenen amaçlara ulaşıldığına dair müşteriden onay yazısı alınır.

DESTEK
MEDIALINE site yayına alındıktan sonra 15 gün süresince sitenin işlerliğine dair desteğini ücretsiz olarak  sürdürür. Sürekli ve periyodik destek için firma ile ayrıca görüşülüp anlaşılabilir.

© 2004-2011 MEDIALINE®. Medya Bilişim Teknolojileri

Site by MEDIALINE